Zmiana ustawień poczty dla użytkowników Neostrady

Wszystkim użytkownikom usługi dostępowej Neostrada, świadczonej przez TPSA, przypominamy, że w najbliższy wtorek – 1 grudnia 2009 roku – wchodzą w życie ustalone wcześniej zmiany dotyczące przeniesienia ruchu sieciowego związanego z pocztą elektroniczną na nowe porty: 587 i 465.

Zmiana dotyczy tylko poczty wysyłanej przez program pocztowy. Przypomnijmy, że wysyłka elektronicznej korespondencji odbywa się za pomocą protokołu SMTP (Simple Mail Transfer Protocol) i domyślnie wykorzystywanym przez SMTP numerem portu w warstwie aplikacji stosu TCP/IP jest port 25. Zmiana numeracji portów ma na celu przede wszystkim ograniczenie spamu.

Użytkownicy usługi Neostrada, którzy nie dokonają odpowiednich zmian w wykorzystywanym przez nich oprogramowaniu pocztowym, nie będą mogli od 1 grudnia wysłać elektronicznej korespondencji.

Więcej szczegółów dotyczących opisywanej zmiany, a także odsyłacze do wskazówek i poradników dotyczących wielu popularnych polskich serwisów pocztowych można znaleźć na stronie TP CERT.

Źródło: TP CERT

Dodaj komentarz